Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 6 common:people_all_forms

Звіт директора за 2020/2021 навчальний рік

Date: 25 червня 2021 о 07:38
167 views

Звіт про пророблену роботу закладу загальної середньої освіти Григорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Обухівської міської ради Київської області

ЗВІТ

про пророблену роботу 

закладу загальної середньої освіти

Григорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Обухівської міської ради Київської області

за 2020/2021 навчальний рік

ВСТУП

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» від 23.03.2005 р. № 178, на виконання Національної доктрини розвитку освіти (п. 3), наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів»,  керівник має щороку звітувати про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету та ради школи, громадськості. Таке звітування має на меті подальше утвердження відкритої і демократичної державно – громадської системи управління освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами, можливостями.

В своєму звіті я намагатимуся охопити основні напрямки діяльності, звернути увагу на створення в школі належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти, адже місія Нової школи – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між батьками учнів, учителями , керівництвом. Тому наше з вами завдання – створити таку нову школу, до якої приємно ходити учням. У ній – прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Педагогічний колектив в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», концептуальними засадами Нової української школи, новим Державним стандартом початкової освіти, Державним стандартом початкової та загальної середньої освіти, власною Стратегією розвитку навчального закладу, річним планом роботи закладу, Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти, освітніми програмами, забезпечував оновлення змісту,  форм і методів навчання, вдосконалення освітнього  процесу та його результативність.

Основна метадіяльності, як керівника, у 2020/2021 навчальному році:

  • приведення у відповідність до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» установчих документів закладу;
  • створення безпечного та комфортного освітнього середовища закладу, для забезпечення реалізації прав громадян на здобуття  початкової, базової середньої освіти, профільної освіти в умовах ЗЗСО;
  • в умовах світової пандемії коронавірусу COVID-19 розбудувати та налагодити повноцінну систему навчання з використанням дистанційних форм і методів  навчання;
  • продовження роботи над тестовомим режимом ведення електронного журналу та електронних щоденників;
  • зміна педагогічної системи роботи колективу відповідно до вимог сьогодення;
  • забезпечення функціонування та розвитку ЗЗСО;
  • розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • підвищення ефективності виховання та розвитку здобувачів освіти;
  • налагодження співпраці між колективом, учнями та батьками.

Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічна діяльність закладу освіти спрямована на всебічний розвиток дитини, формування ключових та предметних компетентностей учнів, утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей учнів.

В 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив закладу продовжив роботу  над науково-методичним питанням «Забезпечення особистісного розвитку дитини, підвищення рівня її соціалізації та адаптації до життя у громадянському суспільстві шляхом удосконалення освітнього процесу на інноваційній основі».

Відповідно до Стратегії розвитку Григорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 2020/2025 колектив закладу працював за наступними напрямами

Напрям 1. Освітнє середовище закладу

Напрям 2. Система оцінювання здобувачів освіти

Напрям 3. Діяльність педагогічних працівників

Напрям 4. Управлінські процеси закладу

1. Становлення закладу в умовах децентралізації

12 червня 2020 року  715 Кабінет Міністрів України прийняв 24 розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей. В результаті в країні було створено 1469 територіальних громад (в т.ч. 31 тергромада на непідконтрольній території в межах Донецької та Луганської областей).відповідно цього наша Григорівська сільська рада відійшла до Обухівської ОТГ.

Григорівська  загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Обухівської  міської ради Київської області (далі – Заклад освіти) є правонаступником  Григорівської  загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Обухівської районної ради Київської області, створеної  рішенням Обухівської районної ради від 06.04.2017 року №427.19.VІІ.06.

 Григорівська  загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Обухівської  міської ради Київської області є комунальним закладом.

 Григорівська  загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Обухівської  міської

ради Київської області є опорним закладом Красненської гімназії.

 Засновником Закладу освіти та вищим органом управління є Обухівська міська рада Київської області (далі - Засновник).

Органом управління Григорівської  загальноосвітньої  школи І–ІІІ ступенів Обухівської  міської ради Київської області є Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради.

            Нова редакція Статуту затверджується на підставі рішення Обухівської міської ради від 24/ 12.2020 №92-2-УІІІ  «Про  прийняття до власності, перейменування та затвердження змін до  установчих документів закладів освіти, що здійснюють  діяльність у селах сформованої Обухівської міської територіальної громади».                                                                                                                                  

Повна назва Закладу освіти – Григорівська  загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Обухівської  міської ради Київської області Обухівської міської ради Київської області.

 Скорочена назва Закладу освіти – Григорівська  ЗОШ  І–ІІІ ступенів.

Юридична адреса Закладу освіти: вул. Героїв Майдану,31, с. Григорівка, Обухівський район, Київська область,08750, код ЄДРПОУ 25657971.

Григорівської  загальноосвітньої  школи І–ІІІ ступенів Обухівської  міської ради КиївськоїОбухівської міської ради Київської області  є комунальним закладом повної загальної середньої освіти, що має такі підрозділи:

 початкова освіта (1-4 класи) - перший рівень повної загальної середньої освіти;

базова середня освіта (5-9 класи) -другий рівень повної загальної середньої освіти;

 профільна середня освіта (10-11(12) класи) - третій рівень повної загальної середньої освіти.

 Основним видом діяльності Закладу освіти є освітня діяльність у сфері загальної середньої освіти: забезпечує здобуття початкової та базової середньої освіти, профільної загальної середньої освіти відповідно до ліцензії (ліцензійних умов).

Заклад освіти провадить освітню діяльність на підставі ліцензії, виданої в установленому законодавством порядку, діє на підставі Статуту.

Заклад освіти є самостійним суб’єктом господарювання.

Фінансування Закладу освіти, його матеріально-технічне забезпечення здійснює Засновник, надає Закладу освіти необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво та ремонт приміщень, їх господарське обслуговування та медичне обслуговування дітей та працівників Закладу.

2. Напрям «Освітнє середовище закладу

Для забезпечення освітньої  діяльності в школі обладнано:

  • бібліотека;
  • спортзал;
  • актова зала;
  • їдальня;
  • лінгафонний кабінет
  • навчальні кабінети НУШ
  • кабінет фізики
  • баскетбольну площадку зі штучним покриттям
  • спортивний тринажерний майданчик
  • фуекціонує три музейні кімнати (Бойової слави, природничий та народознавчий.)
  • підкючена мережева система  відеоспостереження,
  • кабінет медсестри
  • кабінет психолога
  • інклюзивно- ресурсна  кімната розвитку
  • Є окремі класні кімнати хімічного кабінету, кімнати для трудового навчання.
  • Обладнано методичний кабінет, учительська, кабінет директора

Школа 100% підключена до мережі Інтернет

У навчальному закладі обладнано два комп’ютерних  класи із загальною кількістю 22 комп’ютери.

Замінено повністю освітлення навчальних кабінетів, шкільних коридорів. Повітряно-тепловий режим та освітення відповідає санітарним нормам.

В цілому приміщення закладу освіти використовується раціонально.

Територія шкільного подвіря становить 2га. Подвіря має зони відпочинку, спортивні площадки та квіткові насадження. Огорожа шкільного подвіря має задовільний стан. Загалом приміщення школи, територія охайні, постійно підлягають нагляду та прибирання.

Проте є потреба в створенні додаткових місць відпочинку для учасників освітнього процесу та змінити дизайну та облаштування приміщення.

Кількісний склад учнів:

1-4 класи –  5 класів    –  108 учнів

5-9 класи – 5 класів  –137 учнів

10-11 класи –  2 класи     –  37  учнів

Всього-282

Характеристика контингенту  учнів:

  • сиріт і позбавлених батьківського піклування – 3
  • напівсиріт – 0
  • дітей - інвалідів – 3
  • кількість багатодітних сімей/ у них дітей – 22/74
  • кількість малозабезпечених сімей/ у них дітей – 2/6
  • Дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи - 110
  • Дітей, батьки яких є учасниками АТО – 10
  • Дітей з АРК, Донецької та Луганської областей – внутрішньо переміщених - 3

У 2020/2021 навчальному році школа працювала у режимі однієї зміни, початок занять о 8.45, закінчення 7 уроку – о 15.15.

Відповідно до діючих санітарно-гігієнічних норм режиму роботи тривалість уроку була:

  • в перших класах – 35 хвилин,
  • в 2 - 4 класах – 40 хвилин,
  • в 5 - 11 класах – 45 хвилин,

Перерви - тривалістю 15 та 10 хвилин. Для забезпечення належної організації гарячого харчування  впроваджено 2 великі перерви по 15 хвилин.

На базі школи функціонують гуртки.

Гуртки  Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва

  1. Мяка іграшка (Тпчій Наталія Миколаївна
  2. «Фунтик» (Топчій Н.М.)
  3. «Юний художник» - Салата Алла Олександрівна
  4. «ізонитка» , «Живопис»- Неділько Світлана Геннадіївна
  5. Хореграфія – Германівська музична школа
  6. Вокал – Гамма Марія Опанасівна

Спортивні секції

Зендокай – карате – ВЕРЕЩАК Максим Ігорович

Футболу – Юрій Володимирович

Перспектвна мережа класів Григорівської ЗОШ на 2020-2025 рр.

класи

2020/2021

2021/2022

2022/2023

2023/2024

2024/2025

УЧНІВ

УЧНІВ

УЧНІВ

УЧНІВ

Учнів

1

27

27

25

26

25

2

37

27

27

25

26

3

26

37

27

27

25

4

18

26

37

27

27

1-4

108

117

116

105

103

5

37

18

26

37

27

6

25

37

18

26

37

7

23

25

37

18

26

8

29

23

25

37

18

9

23

29

23

25

37

5-9

137

132

129

143

145

10

15

15

20

15

20

11

22

15

15

20

15

10-11

37

30

35

35

35

1-11

282

279

280

283

283

Своєчасно та в повному обсязі вжито заходів для забезпечення нормативної роботи з обліку дітей і підлітків шкільного віку щодо охоплення їх навчанням. Для забезпечення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей шкільного віку на виконання ст. 53 Конституції України, ст.ст. 14, 35 Закону України «Про освіту» (зі змінами), ст.ст. 6, 18 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами), ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 20.08.2009 № 319 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77-РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку», та з метою контролю за здобуттям дітьми і підлітками території обслуговування повної загальної середньої освіти, школою вівся щоквартальний облік дітей і підлітків, які мешкають  на території обслуговування школи, уточнювались списки дітей віком 5-18 років та коригувалась електронна база даних цих дітей уповноваженою особою.

Здійснюється підвіз учнів на освітній процес та у зворотньому напрямку за двома маршрутами:

Матяшівка – Григорівка – Гусачівка – Хутір Солонці

21 учень доїжджає з Красної Слобідки

В закладі функціонує два класи з інклюзивним навчанням. Дані учні потребують корекції в освітньому процесі, психологічної  та соціальної підтримки тому введено дві ставки асистента вчителя. Учні навчаються за адаптованою та модифікованою програмою.

Професіоналізм педагогічних кадрів

У 2020/2021 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100%:  Працювало 24 педагогічних працівники та 17 працівників з числа обслуговуючого персоналу ( з них 1 ст. медсестри, 1 ставка сторожа, 1 – завгосп, 1 – робітник по обслуговуванню установи, 1 – кухар, 1- комірник , 1- підсобний робітник)

На сьогоднішній день у школі працюють вчителі з категорією:

Спеціаліст – 4

Спеціаліст І категорії - 6

Спеціаліст вищої категорії – 14

Звання «Старший учитель» 12

Середній вік вчителів становить 35 років:

Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня

В школі працюють практичний психолог та соціальний педагог ( по 0,75 ст). Діяльність педагогічного коллективу школи  спрямована на розвиток  творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей.

РЕЗУЛЬТАТИ АТЕСТАЦІЇ  ПЕДАГОГІЧНИХ  ПРАЦІВНИКІВ  ТА  КУРСОВОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ

      Особлива увага приділялась самоосвіті педагогів. Курсова перепідготовка в 2020/2021 навальному році здійснювалась згідно з перспективним планом. Її пройшли такі вчителі:  Сушко О.М., Лепесій Л.Л.

ПІП

Назва курсів, форма проходження

(фахові, проблемні,, очно-заочні, дистанційні)

1

Сушко Олена Миколаївна

Інноваційний інструментарій учителя-філолога (розробники:Химера Н.В., Гриценко О.Г.)(75 год)

Реалізація компетентнісного та комунікативного підходів у процесі вивчення англійської мови (75 год)

2

Лепесій Лариса Любомирівна

Формування в учнів естетичного ставлення до навколишнього світу засобами образотворчого мистецтва (75год)

3

Цибульський М.М.

Python у шкільному курсі інформатики (розробник: Федорчук В.А.) учителі інформатики

4

Кучма Л.А.

Створення цифрового освітнього середовища для  дистанційного навчання учнів (розробники:Борбіт А.В., Мазуркевич І.В.)

5

Лимаренко Н.А.

6

Лимаренко Н.А.

Формування ключових компетентностей молодших школярів: інноваційні підходи (розробники:Дишлева І.М., Шевченко А.М.)

7

Кучма Л.А.

Організація проєктної діяльності в школі                         І ступеня учителі початкових класів, вихователі ГПД ЗЗСО

Відвідуючи курси, займаючись самоосвітою, вдосконалюючи свій професійний рівень підготтовки, вони виконали роботи, в яких узагальнили матеріали за індивідуальними методичними темами, поділилися досвідом своєї роботи. Кожен вчитель звітував про проходження курсів та підготовку атестаційних матеріалів на засіданні шкільних методичних об’єднань, на засіданні атестаційної комісії

Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи. Використовуються у освітньому процесі також проектно-рефлексивні, модульні технології, технології продуктивного навчання. Опанували та активно використовують в практику форми та методи дистанційного навчання.

У 2020\2021 навчальному році атестувалося 4 учителі – Сушко Олена Миколаївна, Лимаренко Наталія Андріївна, Ладченко Тетяна Михайлівна – підтвердили свій кваліфікаційний рівень вищої категорії та звання «старший вчитель». Лепесій Лариса Любомирівна -  за результатами атестації їй було  встановлено І кв. категорію

У ході атестації було проведено вивчення досвіду роботи вчителів шляхом відвідування уроків, співбесід, анкетування вчителі провели цикл відкритих уроків, на яких були присутні члени атестаційної комісії школи, вчителі ШМО, адміністрація школи.

 Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення остнього проесу на високому рівні.

МЕТОДИЧНА РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ

На формування якісно нового педагога налаштована вся система методичної робти, тобто система взаємозалежних дій та заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації професійної майстерності кожного вчителя і вихователя, на розвиток і підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу, закладу освіти взагалі.

Роботу педагогічного колективу було спрямовано на реалізацію науково-методичної проблеми: «Забезпечення особистісного розвитку дитини, підвищення  рівня її соціалізації та адаптації до життя у громадянському суспільстві шляхом удосконалення освітнього процесу на інноваційній основі».

 (Другий рік роботи «Теорентична підготовка впровадження теми») :

  • Формування менеджерської культури педагогів школи;
  • Підвищення продуктивності діяльності усіх структур методичної роботи в школі;
  • Удосконалення педагогічної майстерності вчителів;

    Розвиток науково- дослідницької роботи;

  • Удосконалення системи пошуку та розвитку обдарованих дітей;
  • Упровадження системи моніторингу якості освіти.

         З метою підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки методична робота була спрямована на вирішення таких завдань:

  • Удосконалення  науково-методичного забезпечення навчального процесу відповідно до потреб навчального закладу.
  • Створення загальної інтерактивної моделі педагогічної діяльності в освітній системі закладу.
  • Розвиток і впровадження інновацій в освітній процес, координація й стимулювання пошуку ефективних технологій.
  • Організація дослідної роботи щодо створення авторських програм, навчально-методичних комплексів.
  • Популяризація досвіду роботи вчителів у методичних виданнях, сайті школи.
  • Робота над реалізацією нових навчальних планів та нових спецкурсів.
  • Підготовка вчителів, надання методичної підтримки.
  • Створення умов для підвищення педагогічної майстерності й розвитку творчого потенціалу вчителів.
  • Підвищення якості професійної підготовки вчителів шляхом використання новітніх інформаційних технологій.
  • Проектування й експериментальна перевірка змісту, форм і методів організації науково-методичної роботи з учителями щодо виховання духовної культури педагогів.
  • Визначення критеріїв ефективності  організації науково-методичної роботи школи з формування життєвих компетентностей учнів на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності.
  • Удосконалення навчально-методичних і дидактичних   комплексів для реалізації освітніх програм.
  • Дослідження рівня ефективності індивідуальної та колективної науково-методичної роботи з використанням інноваційних педагогічних технологій.
  • Формування життєвих компетентностей учнів шляхом модернізації змісту навчально-виховного процесу.
  • Реалізація особистісно-орієнтованого підходу до розвитку, виховання й навчання дітей та підлітків через оновлення змісту освіти й упровадження нових освітніх технологій, зокрема інформаційних і телекомунікаційних , на всіх ступенях навчання.
  • Активізація співпраці з батьківською громадськістю в системі « батьки-діти-учителі».
  • Забезпечення подальшого розвитку учнівського самоврядування.
  • Упровадження моніторингових критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.
  • Забезпечення учнями школи високого рівня якості й доступності освіти.
  • Удосконалення змісту науково-методичної роботи, забезпечення її національної спрямованості відповідно до економічних, політичних, соціально-культурних умов розбудови й оновлення української загальноосвітньої школи.
  • Апробація моделі навчально-виховного процесу шляхом активного впровадження системи національної освіти та виховання через засвоєння кожною особистістю духовної спадщини рідного народу, кращих надбань світової цивілізації, поєднання високого рівня загальноосвітньої предметно-профільної підготовки і культурного рівня розвитку учнів.

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2020/2021 навчальний рік.

Пріоритетними напрямками в роботі методичної ради було визначено:

  1. Теоретична підготовка вчителів до роботи, вивчення методичних рекомендацій.
  2. Розробка діагностичних анкет та  показників, що характеризують творчий потенціал особистості вчителя.
  3. Використання технологій продуктивного навчання (розвивальне навчання, технологія проектування, технологія продуктивного мислення) як складових креативної освіти.

Для реалізації даних напрямків  протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

  • Впровадження передових педагогічних ідей В. Сухомлиньского в навчально-виховний процес.
  • Організація роботи психолого-педагогічного читання для забезпечення психологічного супроводу розвитку інноваційної системи особистості в системі модернізації змісту освіти
  • Координація колективних форм і методів роботи та самоосвіти з метою підвищення педагогічної майстерності вчителів.
  • Координація роботи з розробки науково - обґрунтованих підходів до оновлення змісту освіти.
  • Вплив методичної роботи в шкільний процес на введення інновацій в шкільний процес на уроках предметів природничо-математичного циклу.
  • Аналіз звітів методичних служб та результатів діагностичного анкетування.
  • Удосконалення роботи з обдарованими дітьми.
  • Про роботу педагогічного колективу над методичною проблемою та завдання на наступний рік.

Протягом 2020/2021  навчального року було організовано роботу шкільних методичних комісій вчителів - предметників по циклах та класних керівників, затверджено плани їхньої роботи, методичні проблеми, над якими працювали ШМК.

         Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність  ШМК було сплановано на основі річного плану роботи школи та перспективної програми розвитку школи. На  запланованих  засіданнях  методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (МР МОНУ, рекомендації обласного управління освіти щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році, зміни у навчальних програмах підготовка і проведення онлайн олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання.

Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. З метою загальної теоретичної підготовки педагогічного колективу до впровадження в практику  методичної теми впродовж року були проведені круглі столи ШМО   з питань обґрунтування вибору проблеми, визначення її місця у системі важливих ідей і закономірностей методики викладання предметів. Кожен керівник методичного підрозділу, ретельно проаналізувавши діяльність кафедри, перспективно  визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема посилена увага роботі з обдарованими  учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації в фаховій виданнях, узагальнення досвіду в професійний портфоліо вчителя-предметника тощо.

 В цілому роботу ШМО 2020/2021 навчального року можна  оцінити задовільно.

     Важлива роль в організації методичної роботи належить шкільному методичному кабінету. В кабінеті зібрані матеріали творчих знахідок  ШМО, атестаційні матеріали, зразки уроків, позакласних заходів, науково-практичних конференцій, журнали, матеріали для роботи над проблемою школи.

    Роботу шкільного методичного кабінету було організовано за кількома напрямками:

-   забезпечення вчителів необхідною сучасною інформацією про надбання педагогічної науки та практики;

- стимулювання вчителів до впровадження елементів інноваційних технологій у практичну діяльність;

-   накопичення та зберігання власних наробок вчителів школи, забезпечення умов для ознайомлення з ними всього педагогічного колективу;

-   створення сприятливих побутових умов для самоосвіти вчителів у межах школи, створення умов для якісного проведення засідань ШМК та методичної ради школи;

-  забезпечення вчителів навчальними програмами, програмами спецкурсів, факультативів,інструкціями, рекомендаціями тощо.

Триває поповнення методичного кабінетусучасною педагогічною літературою таметодичними матеріалами про роботу вчителів школи.

        Адміністрація школи  створює оптимальні умови для самоосвіти педагогів, визначає конкретні вимоги стосовно самоосвіти та забезпечує внутрішкільний контроль за цією ділянкою методичної роботи.

   Кожен учитель має свою методичну папку (порт фоліо) , у якій є особистий листок, план самоосвіти, карта професійного росту, матеріали курсової перепідготовки, атестації, кращі розробки уроків, заходів, відображено діяльність учителя протягом декількох років, відслідковується зростання майстерності.

Така організація роботи методичних об'єднань позитивно впливає на якість навчального процесу та на діяльність педпрацівників.

 Окремим розділом методичної роботи є  організація  роботи з  молодими  спеціалістами.  Успішна педагогічна діяльність молодого вчителя залежить не тільки від його професійної підготовки і особливих якостей, а й від того, у який колектив він потрапить, які умови праці й побуту йому створять,  як стимулюватимуть його ініціативність і творче начало.

Завданнями методичної роботи на 2021/2022 навчальний рік є:

- Вивчення і творче використання всіх нормативних програмно-методичних документів, досягнень і рекомендацій психолого-педагогічної науки;
- Створення умов для професійного зростання, самоосвіти, дослідницької і творчої діяльності педагогів та здійснення керівництва їх творчою діяльністю;
- Посилення мотивації педагогів на освоєння інноваційних педагогічних технологій навчання і виховання;
- Удосконалення та активізація роботи з обдарованими дітьми.

- продовження роботи над  новою науково-методичною проблемою «Забезпечення особистісного розвитку дитини, підвищення рівня її соціалізації та адаптації до життя у громадянському суспільстві шляхом удосконалення освітнього процесу на інноваційній основі» (Третій  рік роботи  творчий етап і поточний аналіз та керівництво процесом упровадження:  2021/2022, 2022/2023 навчальні роки

 

Форма роботи

Зміст роботи

Мета роботи

Термін, відповідальний

1.

Творчі майстерні педагогів з упровадження проблеми школи

Творчі майстерні, доробки вчителів-методистів, старших учителів, узагальнення ППД

Використання інноваційних технологій  навчання та виховання. 

Грудень

 (Заступник директора)

2.

Засідання методичних об’єднань: «Соціалізація особистості на засадах створення сприятливого освітнього середовища»

Визначення сучасних педагогічних технологій для апробації, виявлення ППД учителів, результативності їхньої діяльності з проблеми

Розробки уроків та виховних заходів

Січень

(Керівники методичних об’єднань)

3.

Засідання творчих груп:

«Інноваційні технології навчання»

«Формування ключових і предметних компетентностей»

Розробка уроків та виховних заходів

 Розробка рекомендацій щодо роботи вчителів, класних керівників. Уроки та виховні заходи для учнів 1-11 класів

2021/2022

 (Заступник директора, керівники творчих груп)

4.

Батьківські збори: «Стилі батьківського виховання та їхній вплив на формування життєвих компетентностей особистості школяра»

Лекторій для батьків різних вікових груп

Допомогти батькам та учням зрозуміти себе, визначити причини труднощів та подолати проблеми у вихованні

Січень, 2022

(Заступник директора з виховної роботи, психолог)

5.

Конференція: «Формування життєвих цінностей учнів у початковій школі», «Формування конкурентоспроможної  особистості»

Формування передового педагогічного досвіду

Визначення передового досвіду, робота щодо узгодження дій у педагогічному колективі. Спрямування всіх засобів впливу на особистість для поліпшення результатів роботи. Продовження роботи щодо вивчення та узагальнення ППД

Лютий, 2022

(Заступник директора)

6.

Круглий стіл «Вибір професії як життєвий проект старшокласників»

Пошук ефективних методів профорієнтаційної роботи, створення умов свідомого вибору учнем майбутньої професії

Ознайомлення з позитивним досвідом організації профорієнтаційної роботи

Листопад, 2022

(заступник директора, психолог)

 

Форма роботи

Зміст роботи

Мета роботи

Термін, відповідальний

7.

Педагогічні читання «Конкурентоспроможний педагог. Теоретичні проблеми в працях вітчизняних і зарубіжних педагогів»

Ознайомлення з теоретичним досвідом навчання конкурентоспроможного вчителя

Визначення і побудова моделі конкурентоспроможної педагога

1 раз на рік 

(заступники директора)

8.

Звіти творчих груп, методичних об’єднань

Відкриті уроки та виховні заходи, поповнення банку навчально-виховних технологій

Виявлення позитивних результатів і вироблення рекомендацій. Підготовка матеріалів для публікацій.

Квітень-травень (Заступник директора, керівники методичних об’єднань, творчих груп)

9.

Засідання педагогічної ради: «Вплив нових педагогічних технологій на процес соціалізації особистості. Досвід і проблеми.»

Узагальнення роботи над проблемною темою на рівні практичного втілення

Узагальнення роботи над проблемною темою. Аналіз практичної роботи над проблемою

Січень, 2023

(Директор, заступник директора)

10.

Створення інформаційно-методичного банку «Формування конкурентоспроможної особистості. Шляхи, методи, форми»

Поповнення банку даних досвіду роботи за проблемою

Поповнення медіатеки

Протягом 2-х років

(методична рада)

11.

Фестиваль педагогічних ідей та знахідок

Упровадження ППД. Пропаганда роботи вчителя з формування

конкурентноспроможної особистості

Вивчення досвіду вчителів, які вже досягли результатів у роботі над проблемою, визначення впливу методів, прийомів технологій, що використовується педагогами на результативність навчальних досягнень учнів   

Квітень, 2023

(Заступник директора з навчально-виховної роботи)

12.

Постійно діючий психолого-педагогічний семінар з питань подальшого запровадження інклюзивного навчання

Підвищення професійної компетентності педагогічних працівників до роботи в умовах інклюзивного навчання

Поглиблення практичних знань та умінь при роботі з дітьми та батьками

1 раз на рік

Квітень

(психолог)

       Члени методичної ради брали безпосередню участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, шкільних методичних заходів, чим надавала допомогу адміністрації.

 Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні  форми її організації.

         Необхідно відзначити, що всі колективні форми методичної роботи у школі  використовувалися з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації навчально-виховного процесу, аналізу результату колективної діяльності, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду, науково-технічної та педагогічної інформації. Увійшло в широку практику проведення діалогічних дискусій, панорам педагогічних ідей, тижня педагогічної майстерності.

РОБОТА ШКІЛЬНИХ МЕТОДИЧНИХ ОБЄДНАНЬ

           Протягом 2020/2021 н.р було організовано роботу 4 методичних об’єднань вчителів -  предметників. Затверджено плани роботи, методичні теми, над якими працювали ШМО, визначено керівників із числа досвідчених педагогів. Роботу методичних об’єднань було спрямовано на вдосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку та його аналізу. Проведено заплановані засідання методичних об’єднань, на яких обговорювалися як організаційні (підготовка та проведення олімпіад, предметних тижнів, контрольних зрізів, затвердження завдань для ДПА) так і методичні питання.

З огляду на склад шкільного  методичного об'єднання зміст роботи мав переважно навчально-методичний характер. На їхніх засіданнях розглядалися нормативно-правові документи щодо організації освітнього процесу в закладі освіти, актуальні проблеми методики викладання шкільних дисциплін, проведення навчально-виховних занять,позакласних заходів тощо.

Крім того, члени методичних об'єднань знайомилися з методикою вивчення питань освітнього процесу, рівень і якість загальноосвітньої підготовки школярів, обмінювалися досвідом, проводити огляди навчально-методичної літератури, педагогічної преси. Робота МО  проходила у формі  ділової педагогічної гри, яка є активними формами вільного професійного самовияву педагогів, що реалізується шляхом розігрування педагогічних ситуацій, наближених до реальних. Ділові ігри, допомагали наблизити навчання в методичних об'єднаннях до педагогічної практики. Це стимулювало  учасників гри до переосмислення аналогічних ситуацій, що виникали свого часу в їхній практичній діяльності, та адекватно оцінити їх.

 Поширеною формою в роботі МО є лекція які носили настановчий характер і готували педагогів до самоосвітньої роботи у період між засіданнями методичного об'єднання, формували у них уміння самоаналізу власної педагогічної діяльності. У процесі роботи методичних об'єднань належна увага має приділялась заслуховуванню й обговоренню доповідей, які не зводилися до спрощеного переказу відомих фактів і явищ, а містили виклад матеріалу на високому теоретичному рівні, що відповідає сучасному розвитку тієї чи іншої галузі знань, достовірну інформацію, аргументовані висновки і положення.

  Важливу роль у проведенні МО відводилась  практичним заняттям, під час яких детально розглядаються окремі теоретичні положення і формуються вміння та навички їх практичного застосування.

         З метою обміну досвідом роботи та підвищення педагогічної майстерності в кожному МО протягом року було організовано взаємовідвідування уроків та предметні тижні. Але варто  зазначити, що у більшості випадків був середнім та достатнім. Учителі не змогли продемонструвати цікаві прийоми, форми роботи, направлені на діяльнісне навчання.

         Більшість уроків мали традиційну форму організації, відсутні проектні технології навчання.

           У 2021/2022 н.р. адміністрації школи та головам ШМО необхідно звернути увагу  на впровадження проектних технологій навчання, технологій критичного мислення та нетрадиційних форм проведення уроків, використання ІКТ на уроках, навчання педпрацівників з питань інформатизації освітнього процесу та управлінської діяльності, дистанційне навчання (впровадження різних форм роботи щодо організації дистанційного навчання на випадок карантинних обмежень)

 Аналіз стану роботи  методичних об’єднань  у 2020/2021 навчальному році в закладі освіти дає підставу вважати, що процес реалізації педагогічним колективом загальношкільної методичної проблеми здійснювався на належному науково-теоретичному та методичному рівні.

Але в роботі методичних об’єднань виявлено такі недоліки,  що потребують усунення в подальшій роботі:

                    МО початкових класів: 

  • Недостатня увага діяльнісному циклічному освітньому процесу 1-2, 3-4 класи, що є необхідною умовою запровадження Державного стандарту початкової освіти;
  • Недостатнє знання вчителями 4  класу вимог щодо індексу оцінювання знань учнів (регіональний експеримент)
  • Середній  рівень взаємовідвідування уроків;
  • Вивчення та використання в роботі нових розвантажуванних програм початкової школи
  • Участь учнів та вчителів у запровадженні та апробації нових інноваційних програм

                     МО вчителів суспільно–гуманітарного циклу:

  • Низький рівень використання проектних технологій на уроках;
  • Не координовано  науково – дослідницьку  роботу МАН з предметів суспільно-гуманітарного циклу.
  • Недостатнє заохочення учнів до активних форм засвоєння навчального матеріалу.
  • Потребує вдосконалення система роботи щодо запровадження ІКТ в освітній  процес на уроках української мови та літератури.

                  МО вчителів – природничо  - математичного циклу :

1. Підвищувати професійну кваліфікацію вчителів МО, використовуючи навчальні семінари, курси підвищення кваліфікації, круглі столи, засідання МО.

2. Удосконалювати урок, форми роботи на уроці шляхом застосування новітніх технологій диференційованого та індивідуального підходу. Вдосконалювати якість викладання предметів природничо- математичного циклу шляхом провадження ІКТ.

3. Розвивати пізнавальні інтереси, творчі та інтелектуальні здібності, практичні навички дітей.

4. Системно вивчати і оволодівати сучасними методами інноваційних технологій в науково-дослідницькій і проектній діяльності.

5. Розвивати інтерес здобувачів освіти до навчальних предметів, використовувати різні технології навчання.

6. Приділити значну увагу  формам та методам організації дистанційного навчання.

7. Звернути увагу на підготовку учнів до ЗНО

ШМО  класних керівників працює над проблемою «Удосконалення навчально-виховного процесу шляхом диференціації навчання, впровадження нових педагогічних технологій».

Залучення учнів до акцій патріотичного спрямування не тільки виховує в учнях патріотизм, а й сприяє розвитку почуття гордості за сміливих юнаків, які захищають нашу державу, її цілісність та недоторканність.

Усі класні керівники мають план виховної роботи, складений за розділами: 1) аналіз роботи за минулий рік; 2) цілі та завдання виховної діяльності; 3) психолого-педагогічна характеристика класу; 4) основні напрями діяльності та справи класного колективу; 5) індивідуальна робота з учнями; 6) основні виховні заходи; 7) робота з батьками; 8) вивчення стану та ефективності виховного процесу в класі.

Виходячи з вище зазначеного, вважаю, що робота методичного об’єднання класних керівників у 2020-2021 н.р. проведена на достатньому рівні.

Для вирішення проблем у 2020-2021 н.р. перед членами МО поставлено задачі:

1. Класним керівникам:

1.1. Вдосконалювати роботу за пріоритетними напрямами виховної діяльності;

1.2. Індивідуальну роботу з батьками зробити основним способом взаємодії школи і сім’ї;

1.3. Організувати взаємовідвідування позакласних заходів;

1.4. Висвітлювати сої досягнення з виховної роботи на шкільному сайті.

  Традиційною колективно-груповою формою методичної роботи в школі є проведення предметних тижнів як комплексу навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості здобувачів освіти, поглиблення та поширення знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду вчителів. Вони вносять цікаві заходи та інноваційні технології до освітнього  процесу,  удосконалюють організаційні якості вчителів та розвивають  здібності учнів.

Управління навчальним закладом

Управління школою проводилось в певній системі. З цією метою на інструктивно–методичних нарадах вивчались законодавчі, нормативні та інструктивні документи. Діяв механізм чіткого розподілу обов’язків між заступником директора, головами методичних об’єднань, педагогічною, методичною радами, радою школи. Деякі адміністративні повноваження у школі делеговані головам МО, профспілковому комітету. Адміністрація школи залучала їх до корекції та контролю за виконанням навчальних програм, розподілу педагогічного навантаження.

Ділова документація в школі велась відповідно до вимог Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами). Про стан ведення ділової до­кументації видані відповідні накази.

         Згідно з переліком Інструкції з ведення ділової документації у наяв­ності є всі документи; проведена легалізація книг і журналів: усі книги та журнали поаркушно пронумеровані, прошнуровані, підписані керів­ником та скріплені печаткою. Ділові папери, які надходили до школи або відправлялись з неї, реєструвались у журналах вхідного та вихід­ного листування. Робота з документами була чітко організована, оформлення документів, їх збереження та архівація здійснювалось згідно з Інструк­цією. Доступ сторонніх осіб до документів попереджено. Організація документообігу здійснювалась вчасно, згідно зі встановленими термі­нами.

В основному управлінські рішення відповідали діючим нормативним документам, видавались своєчасно згідно з термінами, визначеними в річному плані роботи, були дієвими та ефективними. Накази з основної діяльності доводились  до відома працівників під підпис, велись протоколи педрад, нарад при директору, ради школи, методичної ради, засідань МО, батьківських зборів.

Вивчення стану викладання окремих предметів здійснювалося згідно з   перспективним планом. У 2020/2021 н.р. було вивчено стан викладання слідуючих предметів:

  1. . Стан викладання та рівень знань учнів з  української мовит та літератури .
  2. Стан викладання та рівень знань учнів із зарубіжної літератури
  3. Стан викладання та рівень знань учнів з англійської мови.
  4. Про формування ключових і предметних компетентностей здобувачів освіти під час викладання предмету Основи здоровя.
  5. Про стан викладання т рівень навчальних досягнень здобувачів освіти  з фізики та астрономії.
  6. Про організацію освітнього процесу в 1-4 клкасах в умовах реалізації концепції НУШ.
  7. Про стан викладання, рівень знань та їх реалізація з предмету трудового навчання здобувачами освіти.
  8. Аналіз виховної роботи.

Здійснено оглядовий контроль дотримання єдиного орфографічного режиму при веденні робочих зошитів та зошитів для контрольних і творчих робіт, якість проведення лабораторних і практичних робіт .

         Перевірки свідчать про те, що особливу увагу педагогічний колектив школи приділяє підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань,  системності знань учнів, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів.

          З метою з’ясування рівня виконання завдань Державних  стандартів було проведено тематичні перевірки щодо дотримання принципу наступності при переході учнів з початкової в основну школу, щодо створення комфортних умов для навчання в школі   першокласникам.  Результати вивчалися на педагогічному консиліумі, на нарадах при директорові, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді наказів по школі.        

         Адміністрація школи використовує інноваційні технології та методи: це й управлінський моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, і рейтинг в оцінці роботи вчителя, і нетрадиційні форми проведення педагогічних рад та нарад тощо. Упродовж року  вчителі відвідували районні,  обласні семінари та заходи, брали участь у дискусіях та обговореннях нагальних педагогічних проблем.

Школа має електронну адресу, усі отримані документи реєструються в книзі вхідної документації, доводяться до відома колективу на нарадах при директору.

Проводився певний контроль за виконанням управлінських рішень: на педрадах заслуховувались виконання рішень попередньої педради, аналогічно – на  нарадах при директору.

          Проте внутрішкільний контроль має ще недостатній рівень ефективності:  не відображено результати повторної діагностики. Через пандемію Коронавірусної хвороби (COVID-19) не проведено ряд аналізу викладання предметів. (Дистанційне навчання, оцінювання дітей щодо дистанційного навчання).

. МОНІТОРИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ

           Одним із засадних положень функціонування Григорівської ЗОШ І–ІІІ ступенів є забезпечення належної якості освіти. Моніторингові дослідження сприяють виявленню проблем, напрямків, які потребують більшої уваги. Створена система моніторингу якості освіти в закладі надає можливість здійснювати комплексне вивчення проблем, оцінити результативність, визначити перспективи подальшого розвитку. Метою досліджень у 2020/2021 н.р. було «Підвищення ефективності освітньої діяльності на основі використання результатів моніторингового дослідження».

Результати моніторингових досліджень заслуховувалися на нарадах при директорові.

ПІДСУМКИ  КОНТРОЛЬНО-АНАЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АДМІНІСТРАЦІЇ

          Основними напрямами контрольно-аналітичної діяльності були:

  1. Адаптація учнів 1-го, 5-го  класів  до навчання.
  2. Отримання інформації для педагогічного аналізу, проведення моніторингових досліджень, надання методичної допомоги вчителям.
  3. Створення оптимальних умов для навчання і виховання учнів.
  4. Реалізація шкільної методичної, виховної тем.
  5. Реалізація шкільної  програми «Обдаровані діти».
  6. Виконання плану внутрішкільного контролю та узагальнення підсумкових матеріалів.
  7. Реалізація пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку освіти, основних законодавчих та  нормативних документів, регіональних програм в галузі освіти.
  8. Впровадження особистісно – зорієнтованих  технологій навчання.
  9. Робота закладу у міжатестаційний період.

         Всі види внутрішньо шкільного контролю, зазначені вище, виконані в повному обсязі на достатньому рівні.

Одночасно, поряд із позитивними напрацюваннями в роботі школи є певні проблеми, на рішення яких необхідно акцентувати увагу в новому навчальному році, а саме:

  • цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя окремо над підвищенням рівня якості освіти, удосконалення професіоналізму, підготовки випускників до життя в швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності;
  • впровадження інформаційно-комунікативних технологій, комп’ютеризації та інформатизації навчально-виховного процесу;
  • формування в учнів прагнення до навчання впродовж усього життя, пошуку найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем;
  • вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, участь у заходах обласного, міського, районного рівнів;
  • робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізація творчої особистості, підвищення рівня якості уроку ;
  • ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі в олімпіадах, конкурсах різного рівня, Малої академії наук; робота зі здібними та обдарованими учнями;
  • врахування вчителями-предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей учнів.

Ведення ділової документації

У школі виконуються нормативні вимоги щодо ведення ділової документації. Уся ділова документація у закладі ведеться українською мовою.

З учителями школи на інструктивно-методичних нарадах проводились інструктажі щодо ведення обов’язкової ділової документації.

До алфавітної  книги, яка заповнюється і зберігається відповідно з інструкцією,  протягом навчального року вносились дані про рух учнів.Прізвища дітей заносились до списку у алфавітному порядку. Для кожної літери введено порядкову нумерацію. Порядковий номер учня в книзі відповідає номеру його особової справи.

Кількість учнів, записаних в алфавітній книзі, відповідає статистичному звіту ЗНЗ-1 (станом на 05.09.2020) та кількості  особових справ учнів. Особові справи зберігаються в кабінеті директора в окремих теках  для кожного класу відповідно до кількості учнів.

В усіх класах були заведені журнали встановленого зразка, які ведуться за формою, затвердженою Міністерством освіти і науки України.

 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 № 423 ведуться книги обліку бланків і видачі документів про освіту, які зберігаються в кабінеті директора. В них зазначається кількість одержаних і виданих свідоцтв про базову загальну середню освіту із зазначенням їх номерів. Всі графи книг заповнені відповідно до форми.

У школі є книга обліку видачі Похвальних листів і Похвальних грамот, яка ведеться постійно та зберігається у кабінеті директора. У ній окремо ведеться облік Похвальних листів «За відмінні успіхи у навчанні» та Похвальних грамот «За особливі успіхи у вивченні окремих предметів».

Книга протоколів педагогічної ради є в наявності. У кожному протоколі записується: порядок денний, короткий зміст доповідей, виступів, пропозицій, зауваження членів педради, фіксуються рекомендації. На засіданнях педагогічних рад розглядались питання, які відповідали запланованим у річному плані., та відповідно до автономії закладу ( освітня діяльність) всі ршення приймаються педагогічною радою, затверджкються наказом керівника. Для розгляду на засіданнях педагогічних рад планувались як теоретичні питання, так і питання з досвіду роботи педагогів.

Є в наявності книга обліку трудових книжок працівників школи, яка зберігається у директора школи. Всі графи  в книзі заповнені відповідно до форми. Трудові книжки працівників школи зберігаються в сейфі у кабінеті директора школи.

Ведеться журнал обліку пропущених і заміщених уроків, який зберігається в кабінеті заступника директора з навчально – виховної роботи.

Матеріали державної підсумкової атестації наявні, витримується термін зберігання.

Контрольно-візитаційна книга зберігається у кабінеті директора.Журнали обліку вхідного і вихідного листування наявні, зберігаються у директора

Книга обліку наслідків внутрішкільного контролю зберігається у кабінетах адміністрації школи. У ній увага приділяється в основному відвідуванню уроків, виховних заходів, спецкурсів та факультативних занять. Здійснюється узагальнення стану викладання предметів.

Книги наказів зберігаються у кабінеті директора і оформлені відповідно до вимог ведення ділової документації: «Книга наказів з основної діяльності», «Книга наказів з кадрових питань» та «Книга наказів про рух учнів», Накази оформляються у друкованому вигляді.Уся шкільна документація прошнурована, пронумерована, підписана директором та скріплена печаткою школи.

        В порівнянні з минулим роком значно поліпшився рівень ведення шкільної документації.

В 2020-2021 навчальному році школа ввійшла в програму впровадження інформаційних технологій Системи «Єдина школа».

Наказом по школі призначено відповідальних осіб (Наказ № 70-О від 01.09.2020 р). Школа забезпечена електронними смартбуками для ведення електронних журналів. Всі вчителі пройшли відео навчання, самостійну підготовку для якісного впровадження програми.

Ефективність ОСВІТНЬОГО процесу

Питанню навчальних досягнень учнів у школі приділялось достатньо уваги. Діяльність педагогічного колективу школи  спрямована на розвиток  творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчообдарованих дітей. Але у 2020/2021 навчальному році, у порівнянні з минулими навчальними роками, зменшилась кількість учнів, які навчаються на високому рівні.

На середньому рівні вчителями – предметниками проводилася індивідуальна робота з  обдарованими дітьми. Похвальні листи «За високі досягнення у навчанні» отримали 5 учнів, (5-9 КЛАСИ) що складає 4% від загальної кількості учнів у школі. Серед випускників 9-х класів 1учениця  отримала свідоцтво з відзнакою (у 2018/2019 – 1, У 2019/2020 - 1).

Результати ДПА

Державна підсумкова атестація в 4, 9-хкласах є результатом того, на скільки ефективно були використані години, як інваріантної, так і варіативної складових

Відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 338-р «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації», пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу ІУ Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за №8/32979, наказу Міністерства освіти і науки України № 1262 від 12 жовтня 2020 року «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки України №273 від 03.03. 2021 року «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2020/2021 навчальному році та з метою організованого завершення 2020/2021 навчального року , учні які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

13 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон Президента України «Про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби COVID-19)» (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року) № 1378-ІХ,  згідно з яким здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Реалізація шкільної програми «Обдарована дитина»

Одним із основних принципів роботи школи є розкриття у процесі навчання дитячої обдарованості. Роботу спрямовано на виконання комплексної районної та шкільної програм «Обдарована дитина». Для реалізації державної політики у сфері створення сприятливих умов для виявлення обдарованої молоді та набуття нею навичок і знань у певних галузях діяльності, застосування її здібностей в районі, області, Україні  в школі були створені певні умови для залучення дітей до занять мистецтвом, спортом, технічною творчістю тощо. На допомогу у вирішенні цього питання в школі працює бібліотека.

З метою розвитку творчих здібностей учнів щороку проводимо розроблення варіативної частини навчального плану. У 2020/2021 н.р. вчителі проводили індивідуальні заняття, консультації, працювали спецкурси, курси за вибором, факультативи.

Упродовж навчального року :

1. У вересні  на інструктивно-методичній нараді розглянуто питання організації роботи з обдарованими учнями; у квітні – результативність роботи з обдарованими учнями.

2. Оновлено електронний банк даних обдарованих дітей;

3. Вчителями – предметниками  постійно використовувався створений банк для виявлення задатків і здібностей обдарованої учнівської молоді відповідно до вікових категорій;

4. Класними керівниками та вчителями-предметниками організована робота щодо виявлення обдарованих дітей серед дітей пільгових категорій.

Результативність роботи ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

   Учні нашої школи традиційно активні учасники міжнародних конкурсів.

Цього року учасниками конкурсів:

  • «Гринвіч» ( конкурс знавців англійської мови), отримали сертифікати та сувенірні подарунки.
  • Всеукраїнському математичному конкурсі «Кенгуру»,
  • Природничих конкурсах «Колосок» та «Смішний колосок».

Більшість учнів Григорівської школи, що  активно задіяні у виховних заходах, різних проєктах школи, району, області, показали  хороші результати. Зокрема:

-конкурс «Знавці Шевченківського слова» -І місце Василюк Максим, ІІ місце- літературна композиція.

-        Вокальна студія («Всеукраїнський конкурс пісні» - І місцеПицків Яна

-        Гурток «Ізонитка» - діти залюбки відвідують, створили виставку власних виробів.

-        Футбол Григорівська команда «Юність»- ІІ місце участь в районних змаганнях.

-        Зендокай – карате, щомісячні перемоги на рівні району, області.

Міжнароднийтурнір- 5 переможців. І-3, ІІ , ІІІ місце. Білявський Олександр, Крамар Маряна, Крамар Марк.

-        Гурток «Фунтик» обласний конкурс «Роде наш красний, роде наш прекрасний» - ІІ місце.

-Участь в Всеукраїнському конкурсі «День зустрічі птахів-2021» виготовлення годівничок.

-        Конкурс малюнків «Діти проти пожежі» І місце Середа Софія, ІІ місце Циганок Сергій, ІІ місце - Матвійчук Сергій

-        Військово-патріотична гра «Сокіл-Джура» Рій «Єдність»- ІІІ місце

Важливо і надалі:

- оптимально поєднувати форми організації виховної роботи: індивідуальної, групової, масової;

- створювати належні умови  для  особистісного зростання кожного вихованця (створювати ситуації успіху та підтримки), його психолого-педагогічний супровід;

- співпрацювати з органами учнівського самоврядування, дитячими громадськими організаціями;

- інтегрувати зусилля батьківської громади позашкільних закладів, представників державної влади, громадських та благодійних організацій, правоохоронних органів та установ системи охорони здоров'я.

Класним керівникам і класоводам у проектній діяльності акцентувати увагу на:

- розвиток творчої особистості дитини;

- виявленні та становленні індивідуальних особливостей школярів;

- рівні особистісно-виховних досягнень учнів;

- створенні  відповідних умов у школі для всебічного розвитку учнів;

- функціонуванні системи медично-психологічного та соціально-педагогічного забезпечення процессу розвитку школярів.

Соціальному педагогу, психологу надавати допомогу класоводам, класним керівникам у створюванні відповідних психолого-педагогічних умов у классному колективі.

За підсумками навчального року учні школи показали хороший рівень досягнень.  З 281 учнів 1-11 класів високий рівень показали 65 учнів (25%), достатній – 165 учнів (63%), середній рівень – 30учнів (11 %), початковий рівень – 2 учні (1%).

У школі існує певна система роботи щодо впровадження профільного навчання. У 5-9 класах проводиться допрофільна підготовка. З цією метою була налагоджена робота курсів за вибором та факультативів за економічним напрямом.   10-11 класи працювали за економічним профілем. Як результат переможні місця в районі та області з економіки.

На обласному рівні були відзначені такі учні:

Загорулько Євгенія – ІІІ місце  з біології.

Проте у 2020/2021 н.р для підвищення якості роботи з обдарованими учнями необхідно:

  1.  Неухильно дотримуватися ст. 56 Закону України «Про освіту» (зі змінами), в якій ідеться, що педагогічні працівники зобов’язані сприяти розвитку здібностей дітей.
  2. Організувати якісне проведення шкільного етапу учнівських олімпіад, підготовку переможців  до районного і обласного етапів олімпіад.
  3. Закріпити за обдарованими учнями наставників.
  4. Організувати роботу щодо залучення учнів до МАН.
  5. Здійснити моніторинг результатів участі у ІІ етапі предметних олімпіад.
  6. Підвищити відповідальність педагогічних працівників, які мають вищу та першу кваліфікаційні категорії за результати своєї роботи з обдарованими учнями

Працівники школи – це команда, яка  злагоджено працює для досягнення успіху.

Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічна діяльність закладу спрямована на всебічний розвиток дитини, формування ключових та предметних компетентностей учнів,  утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей учнів.

         На сьогодні  визначені  пріоритетні напрями і завдання  відповідно до вимог сучасності:

  1. Створення  оптимальних умов для всебічного розвитку особистості учня, його талантів, творчих та фізичних здібностей.
  2. Підвищення освітнього рівня учнів, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей.
  3. Забезпечення  активного  втілення в освітній  процес новітніх освітніх технологій навчання, передового педагогічного досвіду, інформаційно-цифрових технологій.
  4. Забезпечення  умов для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.
  5. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.
  6. Удосконалення системи національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання. 
  7. Продовження роботи із соціального захисту Дітей, які потрапили в тяжкі сімейні обставини, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців.

Виховна робота 

Виконуючи  завдання  і  реалізуючи основні принципи виховної роботи, Григорівська школа  І - ІІІ ступенів протягом 2020/2021 н.р. орієнтувався  на  нормативно – правову базу з питань  виховної роботи, а  саме Закони України « Про освіту », «Про загальну середню освіту », « Про охорону дитинства », «Концепцію виховання дітей та молоді », «Концепцію громадянського виховання », «Національну доктрину розвитку освіти », «Конвенцію про права дитини »,  « Декларацію прав дитини »  та нормативно – правові акти, документи  Міністерства освіти і науки України, обласного управління освіти, органів місцевого самоврядування.

    Виховна робота педагогічного колективу Григорівської школи була підпорядкована проблемній темі  «Становлення та розвиток особистості учня на основі національних загальнолюдських цінностей» та МО класних керівників «Формування та розвиток соціально- зрілої, творчої особистості – громадянина України.».

    В основу діяльності Григорівської ЗОШ покладено принцип гуманізму, демократизму, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.

Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:

• створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;

• турбота про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;

• естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки учнів до дорослого життя;

• продовження сумісної роботи психолого - педагогічної служби з педагогами, учнями, батьками;

• виховання громадсько - патріотичних якостей завдяки продовженню краєзнавчої та воєнно - патріотичної роботи.

    Над реалізацією мети  і завдань виховної роботи школи працювало 5 класоводів 1 - 4 класів, 8 класних керівників 5 - 11 класів,  педагог- організатор, практичний психолог,  заступник директора з НВР, заступник директора з ВР, соціальний педагог.

     Аналіз стану виховної роботи в Григорівській  загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів показав, що педагогічний колектив  в своїй роботі використовує основні нормативні документи про школу, плідно працює у напрямку національного та громадянського виховання учнів, формування у них свідомого ставлення до навчання і праці, створення життєдіяльних класних колективів.

Пріоритетними напрямками роботи були:

формування особистих рис громадян України, національної свідомості та самосвідомості учнів;

виховання поваги до Конституції та законодавства України, державної символіки;

формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою;

утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення історичної пам’яті;

збагачення народних традицій, звичаїв;

виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності та культури розумової праці;

формування творчої працелюбної особистості, виховання цивілізованого господаря;

збереження повноцінного фізичного розвитку учнів, охорони та зміцнення здоров’я;

формування екологічної культури учнів, гармонії їх відносин з природою;

створення умов для творчого розвитку природних обдарувань дитини, залучення учнів до різноманітної діяльності, самореалізації;

посилення уваги до питань морально-естетичного виховання, створення системи успішної профілактики відхилень у поведінці учнів;

створення умов для соціального захисту дітей, особливо

дітей - сиріт та дітей, що залишилися без батьківського піклування;

покращення психолого-педагогічної допомоги дітям, батькам, сім’ям;

організація педагогічно-доцільної системи учнівського самоврядування;

доцільне використання можливостей позашкільних навчальних закладів для організації позакласної та позашкільної роботи.Класні колективи працювали за програмами рекомендованими МОН України (лист Міністерства освіти і науки України.

Протягом року питання виховної роботи розглядалися на нарадах при директові «Аналіз виховної роботи за І семестр»  (24.12.2020);

Під час педрад були заслухані: «Звіт про стан виховної роботи у 2020 навчальному році та завдання на 2021/2022 н.р.

На засіданнях МО класних керівників презентувались теми: «Професійне і особистісне самовизначення учнів» , «Національно – патріотичне виховання в школі та сім'ї».

Для охоплення всіх учнів різними формами колективної та індивідуальної діяльності, з метою їх всебічного розвитку та формування інтересів, нахилів у школі проводяться тижні правових знань, предметні тижні (географії, фізкультури і спорту, початкових класів, фізики, української мови та літератури), цивільної оборони та інші; місячники естетичного, превентивного, національно-патріотичного, морального, художньо-естетичного виховання, місячники профорієнтації, екології. У рамках цих місячників та тижнів проводяться круглі столи, вікторини, тренінги, брейн-ринги, зустрічі з представниками громадських організацій, лікарями.

Аналіз відвіданих уроків та виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються елементи сучасних технологій виховання учнів.

1. Виховна робота

З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави проведено:

-заходи до Дня козацтва у жовтні 2020 року;

- заходи до Дня Збройних Сил України пройшли у грудні 2020  року;

- січень 2020 року – заходи до Дня Соборності України;

- лютий 2021 року – Місячник української мови;

 -лютий 2021 року –заходи до річниці подій на Майдані (зустріч з учасниками АТО)

- 22.02.2020 року – заходи до Міжнародного дня рідної мови;

- березень 2020 року – Шевченківські читання;

- 26.04.2020 року – заходи до річниці аварії на ЧАЕС, віртуальна екскурсія «Зірка- полин»;

- 8 травня 2020 року – День пам’яті та примирення;

- 9 травня 2020 року – військово-патріотичне свято;

З метою формування ціннісного ставлення до людей проведено:

- у жовтні 2020 проведено заходи до Дня людей похилого віку«Мої роки, моє багатство»

- травень 2021 року – заходи до Дня пам’яті і примирення.Єдиний  урок  мужності: «Пам'ять ніколи не сивіє» - екскурсія до шкільного музею бойової слави присвячена засновнику і директору шкільних музеїв, ветерану Другої світової війни Міщенко Олександру Йосиповичу та всім ветеранам, ветеранам-вчителям сіл Григорівка, Гусачівка, Матяшівка.Шкільний конкурс газет,малюнків: «З нагоди Дня примирення! Травневий день рахує мирні весни».

Заходи до Дня Перемоги: вітальні листівки для ветеранів річниці Великої Перемоги,відеопрезентація «Пам'ять невмируща», святкові концерти, привітаннямешканців села, перегляд художніх фільмів на військово-патріотичну тематику, уроки мужності, виховні години, пам’ятні акції, виставки в шкільній бібліотеці, екскурсії та покладання квітів школярами до Меморіалу Слави;

- спортивне свято «Спортивна сім’я – майбутнє нашої держави»;

- концерт до 8 Березня «Жінка- одвічна загадка природи»;

З метою формування ціннісного ставлення до природи проведено:

- заходи в рамках проекту «Посади дерево», висаджування дерев на пришкільній території;

-«Ми – за чисте довкілля»,  «Посади дерево – збагати рідний край», «Шкільне подвір’я природа і краса нашого села», «Чистий  струмочок»;

З метою формування ціннісного ставлення до мистецтва проведено:

- заходи в рамках проекту «Поринь у світ театру»

- Майстер-клас «Я – актор»;

- організовано цикл заходів для розвитку дитячої творчості, а саме конкурси малюнків, плакатів «Світ, в якому я живу», «Моя сімя», «Розмалюй літо», «Світ без війни», «Пожежа очима дітей», «Вишиванка- код нації» та інші, реалізація проектів «Різдвяний вертеп», «Майстерня Святого Миколая», «Щоб води напитись, треба нахилитись», акція «Новорічна прикраса»; акція «Від дерева до саду»

- тематичні виставки до Міжнародного дня книги і авторського права

З метою формування ціннісного ставлення до себе проведено:

- у листопаді 2020 року проведено зустріч з представниками ювенальної поліції   «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» з використанням «Методичних рекомендацій ВКМСД, які можна використовувати для підготовки виступів з питань профілактики злочинів серед неповнолітніх та попередження втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність»;  Обухівське бюро безоплатної правової допомоги міністество юстиції

- з 16.11.2020по 20.11.2020 проведено «Тижневик правових знань», в межах якого організовано перегляд та обговорення навчальних фільмів: «Станція призначення - Життя» для учнів 9-х класів, «Небезпечна гра» для учнів 11-х класів, просвітницькі тренінги «Що ми знаємо про свої права та обов’язки» з учнями 8-11 класів. Також в квітні відбувся Брейн-ринг «Підліток і право» для учнів 9 класу

- Дні здоров’я, День цивільної оборони, Тиждень Безпеки;

- години спілкування на морально-етичні теми «Хай завжди буде мир», «Чи відкрите моє серце для допомоги», зустріч з отцем Юрієм;

- конкурс малюнків «Моя сім’я – за безпеку дорожнього руху»;

- місячник «Увага діти на дорозі»;

Протягом навчального року вчителі та учні школи брали участь у районних заходах:

  1. Військово-патріотична гра «Сокіл-Джура»- 3 місце
  2. Відеопрезентація «День землі»
  3. Шевченківські читання «Кобзар і сучасність»- І місце, літературна композиція -ІІ місце
  4. Наш соловейко- Пицків Яна – переможниця Міжнародного фестивалю конкурс-мистецтв «Грандфест» і обласного конкурсу вокальної пісні «В обіймах часу»
  5. Всеукраїнський конкурс « Зустріч птахів-2021»

Аналіз роботи з дітьми «групи ризику», «проблемними»  сім’ями. Протягом навчального року адміністрацією закладу, класними керівниками, соціальним педагогом, практичним психологом проводяться зустрічі, телефонні бесіди з батьками та учнями про моральну та емоційну атмосферу у родинах, з метою контролю виконання їх обов’язків, за необхідності проводяться індивідуальні роз’яснювальні бесіди, консультації різного характеру.

Робота практичних психологів була спрямована  на:

•        створення сприятливого психологічного клімату в педагогічному та учнівському колективі;

•        профілактику негативних явищ і пропаганду здорового способу життя;

•        здійснення профілактико-просвітницької діяльності та пропаганди психологічних знань, підвищення рівня психологічної грамотності педагогів та батьків;

•        сприяння повноцінному розвитку особистості учнів на кожному віковому етапі, створення умов  для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;

•        забезпечення   індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення.

 Проведена низка заходів «Ми проти булінгу» (дітей і дорослих).

Всі учні 1-11-х класів були задіяні у різноманітних заходах.

Навчальним закладом в основному відпрацьована система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями, які перебувають в складних життєвих обставинах. Плани виховної роботи класних керівників містять заходи щодо профілактики правопорушень, злочинності. Планами практичного психолога, соціального педагога також передбачено тренінгові заняття, консультації для учнів, батьків щодо проблем у вихованні, корекційна робота тощо.

            Координування виховного впливу на учнів та їх батьків здійснювалось через індивідуальну роботу. Така робота була можлива  за умови щоденного аналізу результатів виховного впливу, обміном думками з питань життя і діяльності вихованців.

          Учні, які перебувають в складних життєвих обставинах протягом усього навчального року були зайняті в гуртках і секціях пришколі. За підлітками були закріплені наставники з числа класних керівників. Школярів постійно залучали до різних форм виховної роботи, участі у різноманітних колективних справах, тренінгах, просвітницьких лекціях, з ними проводять індивідуальні та групові бесіди. Відбувається залучення до колективні справи і дозвільної діяльності.

З метою підвищення рівня правової освіти учнівської молоді, запобігання негативним проявам серед школярів у школі проводяться Місячники превентивного виховання, тижні правової освіти, протягом яких передбачається проведення різних заходів правового характеру:

  • індивідуальні та колективні бесіди;
  • зустрічі з представниками КМСД, під час яких учні мають змогу отримати цікаву, змістовну, корисну інформацію правового характеру та почути кваліфіковані відповіді на свої запитання.
  • Оформлення наочної агітації;
  • Учитель правознавства разом з соціальним педагогом проводять з учнями години спілкування, бесіди, тренінги «Правила для учнів – закон шкільного життя», «Правова відповідальність неповнолітніх», «Як швидко пригадати забуте» та ін.

Розвиток учнівського самоврядування

Пріоритетним напрямком виховної роботи є учнівське самоврядування. У  школі діє рада учнівського самоврядування «С.В.І.Т.» Основне завдання організації – згуртування дітей, підлітків та учнівської молоді, розвиток їх здібностей, виховання віри в себе, свої сили, любові до своєї родини, краю; пізнання і збереження краси рідної природи, вивчення історичного минулого і формування громадянської позиції сучасного українця.

Постійно відбувається засідання шкільного парламенту. Проводяться збори, продукти харчування, малюнки для бійців, що захищають нашу країну. Завдяки активній позиції учнів на чолі з Кисіль С.М. розробляються і проводяться різні проекти. Практична спрямованість цієї діяльності дає можливість учням відчути свою причетність до справ місцевої громади, орієнтує їх на безкорисну допомогу тим, хто її потребує.

До складу учнівського самоврядування входять представники зі всіх класів. Координує діяльність органу учнівського самоврядування педагог-організатор, як наставник і друг.

За ініціативи лідерів учнівського самоврядування проходили свята «Козацькі забави», «Андріївські вечорниці», «Свято Миколая»,екскурсії до шкільного музею; проводились конкурси, виставки, свята. На відзначення 76-річниці Перемоги були проведені зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, «Вишиванка-код нації». Було проведено уроки мужності, учні організували виставку малюнків «Ми хочемо миру!», провили мітинг-реквієм «На березі вічності».

Протягом року відбувались тижневі оперативні наради з різних напрямків діяльності учнівського самоврядування, на яких заслуховувалися звіти представників класів та визначалися завдання на наступний тиждень. Учнівським комітетом постійно проводилися рейди перевірки: «Перший урок», «Класний куточок», «Найчистіший клас», «Ведення щоденника», «Щоденник класу».

Всі учні були охоплені різними громадськими дорученнями – тимчасовими і постійними, залучені до роботи в гуртках та секціях.

Постійно проводився контроль за відвідуванням учнями школи, рейди по перевірці ведення зошитів, щоденників, щоденників класу та збереженню підручників.

Робота з батьками

Організація роботи з батьками учнів у 2020-2021 навчальному році здійснювалася за такими основними напрямами:

1.  Вивчення сімей учнів, їх виховного потенціалу;

2. Включення батьків, усіх дорослих членів родини у навчально-виховний процес як рівноправних учасників, інтеграція зусиль і гармонізація взаємин педагогічного колективу і батьківської громадськості в створенні сприятливих умов для ефективної роботи освітнього закладу;

3. Формування педагогічної культури сучасної сім'ї та допомога батькам в їх психолого-педагогічній самоосвіті;

4. Корекція виховної діяльності родин з різним типом сімейного неблагополуччя.

Провідною формою роботи з батьками, яка характеризується значною педагогічною доцільністю, є батьківські збори. Класні батьківські збори допомагали виявити думки і точки зору як батьків, так і вчителя, виробляють колективні рішення і спільні єдині вимоги до навчання і виховання дітей. Ефективність класних батьківських зборів значною мірою залежить від вибору вчителя для обговорення з батьками актуальних для них педагогічних проблем. На батьківських зборах відбувалося обрання батьківського комітету класу; підведення підсумків навчально-виховної роботи з учнями, систематичне ознайомлення батьків із завданнями, новим змістом і напрямками навчально-виховного процесу, специфікою роботи сучасного закладу освіти. Батьки отримували інформацію про нормативно-правове підґрунтя нововведень в освіті, мету запровадження нових предметів і курсів. В більшості батьківські збори в класах були спрямовані на формування педагогічної культури батьків.

Проведено батьківські збори за участю учнів-старшокласників «Правильний вибір та її значення для держави та особистості».

Результати  розвитку психологічної служби

У роботі з педагогами і батьками визначено причини труднощів у навчально-виховному процесі адаптації класів та зокрема учнів групи ризику та намічені подальші види роботи по їх усуненню. До профілактичної роботи з учнями групи ризику ввійшов: контроль за відвідуванням навчальних занять, контроль за поведінкою під час уроків та на перервах,  також  складені листи –попередження.

    До роботи також ввійшла просвіта,  а також виконано значний обсяг роботи по  профілактиці шкідливих звичок, ознайомлено  учнів із забороною вживання нецензурної лексики під час навчання, із забороною куріння в школі.

       Постійно  надаються рекомендації, щодо роботи з дітьми, які мають труднощі у навчанні, проблеми у поведінці, рекомендації учням для підвищення самооцінки.

          Значно збільшився обсяг роботи  за запитом, що говорить  про невпинне зростання  авторитету психологічної служби , але окрім того чітко відокремлено коло питань з якими потрібно працювати у наступному році.  

Практичний психолог  працювала над підготовкою до проведення тренінгів, інтерактивних занять з учнями.

Щороку обсяг роботи збільшується. Багато часу витрачається на ведення відповідної документації, попри це значно менше, ніж того хотілося б, було пропрацьовано з питаннями, що стосуються проблем підліткового періоду.  Окрім того, варто працювати  у напрямку роботи з батьками, адже  цей напрямок й досі залишається одним з найважливіших.

Враховувались  зауваження та побажання з боку представників колективу, в поточному році значно більше уваги планується приділяти зв’язку діяльності психологічної служби, а саме практичного психолога з дітьми з особливими потребами,  найбільше приділятиметься увага співпраця практичного психолога з класними керівниками, а також з батьками. В цілому , потрібно збільшувати роботу по всім видам роботи.  В наступному році це буде план на весь рік в основному це даються методики діагностики, які потрібно проводити обовязково, але на прохання дирекції школи і класних керівників проводиться та методика, яка   конкретно хвилює  і потрібна.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.

На початок 2020/2021 навчального року були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивному майданчику, справність кріплення воріт та оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, паспорт санітарно-технічного стану школи. 

У наказі по школі «Про розподіл функціональних обов’язків» передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство в школі.

На 01.09.2020 р. всі педагогічні працівники школи надали медичні книжки з дозволом приступити до  роботи. Питання охорони праці обговорюються на засіданнях педрад  та на нарадах при директорі. Запасні ключі від усіх шкільних приміщень у завгоспа школи.

Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці обговорювалися на класних годинах в останій тиждень навчального року. 

Станом на вересень кожного року всі учні школи проходять медичний огляд лікарями-фахівцями із лабораторними дослідженнями, що підтверджується медичними довідками. Щомісячно учні 1-11 класів проходять перевірку на педикульоз.

Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлі школи. Оформлюються акти громадсько-адміністративного контролю з охорони праці між адміністрацією та профкомом школи. 

Будівля школи та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиком  з піском тощо). Вогнегасники наявні, перезаряджені,  розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження. 

У закладі є пожежна сигналізація, Проте прострочені терміни перевірки блискавкозахисту та необроблене горище, засобами захисту, що є значним порушенням у експлуатації закладу, про що за результатами перевірки Миронівським РВ ГУ ДСНС України у Київській області було зроблено припис в акті плаового обстеження. Наразі було подано відповідні листи-звернення до управління  освіти Обухівської ОТГ, дані питання розглянуто на сесії міської радита затверджено рішення щодо усунення виявлених недоліків .

По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані Паспорти готовності школи до нового навчального року.

Відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України розроблено і затверджено посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників школи. Проведено інструктажі з працівниками і учнями з техніки безпеки. Проведено вступні інструктажі  з охорони праці. Проведено первинні інструктажі  з охорони праці на робочому місці.

На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися  на нарадах при директорові.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання". Разом із тим ще залишаються показники травматизму дітей на уроках фізкультури, перервах. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями.

Інформатизація освітнього процесц

         Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти в 2020/2021   навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

  • упровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних  технологій в освітній процес;
  • формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
  • удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;
  • оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;
  • використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.

Головною метою закладу освіти є надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:

  • створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;
  • підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;
  • інтенсифікація навчального процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;
  • створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в  навчальний процес;
  • підвищення ефективності управління навчальним закладом освіти.

В школі використовується програма «КУРС: Школа», яка зареєстрована (Свідоцтво ВР № 01110 от 07.08.2009) та схвалена (№ 14/18-1597 від 23.04.2010) Міністерством освіти та науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах. Наша школа приєдналася до єдиної бази даних загальноосвітніх навчальних закладів.

У школі забезпечено якісне функціонування офіційного сайту школи та його систематичне інформаційне наповнення. 

На виконання ст. 30 Закону України «Про освіту» - «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» створена нова сторінка на офіційному сайті школи, де розміщуються  матеріали для публічного ознайомлення. 

Що стосується безпосередньо  освітнього процесу, то комп’ютеризація і інформатизація закладу на сьогодні задовольняє потреби освітнього процесу не в повному обсязі. Процес впровадження ІКТ-технологій в освітній процес у цьому навчальному році значно активізувався. Більшість учителів протягом року провели ряд уроків з використанням інформаційних технологій. Організовано обмін досвідом із використання комп’ютерних технологій шляхом відвідування уроків більш досвідчених колег, проведення навчальних занять з ІКТ.  

При вивченні окремих тем учні отримували домашні завдання,  у ході виконання яких використовувався комп’ютер. Активно використовувались комп’ютерні технології при проведенні предметних конкурсів. Більшість позакласних заходів проводилися із використанням комп’ютерних презентацій.

Значним викликом для колективу закладу  стала організація навчання учнів з використанням дистанційних технологій навчання у зв’язку з оголошенням загальнонаціонального карантину. Так для організації навчання було створено сайт дистанційного навчання, на якому розміщувалися навчальні матеріали та завдання для учнів. Створено предметні viber-групи , фейсбук – групи для організації прямої комунікації між вчителем та учнями. Проводились уроки ZOOM конференції та уроки в Клас рум можна з упевненістю відзначити, що ми: вчителі – учні – батьки справилися з цим викликом. 

На сьогодні ми не знаємо як розпочнеться новий 2021/2022 навчальний рік, тому наразі вже проводиться відповідні заходи для ще ефективнішої організації навчання, а саме: 

Літня школа з організації та впровадження дистанцйних форм навчання

  • розгортається електронна безкоштовна платформа GSuite for Educational на базі додатків Google; 
  • вчителі проходять відповідне навчання по використанню додатків Google у освітній діяльності. 

Організація харчування учнів у навчальному закладі

Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом  перебування у Григорівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Організація харчування учнів закладу регламентується  законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»,  Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти  та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», іншими нормативними документами. 

Згідно рішення сесії Обухівської міської ради Київської області №608 від 23 грудня 2020 року, учні 1-4 класів та учні пільгових категорій забезпечуються   одноразовим харчуванням за кошти місцевого бюджету. Всі інші за батьківську плату – на 23 грн.

Харчувалося на самостійному харчуванні – 114 дітей початкової школи та 14 – пільгова категорія.

З нового навчального року коли було організовано харчування додатково за рахунок фірми «ПОнтем» харчувалося за кошти батьків 18-20 учнів.

На початку навчального року кухарем  було складено і затверджено в Держпродспоживслужбі перспективне двотижневе меню, відповідно за яким розробляється щоденне меню. 

З метою покращення якості організації харчування в закладі буде запроваджено  страви з рецептурного збірника Євгена Клопотенка, Міністерством освіти і науки України затверджено 4-тижневе меню з 160 рецептурними стравами. Згідно даного меню заклад на правах автономії може обирати ті страви, які згідно обговорення, анкетування серед учнів та батьків, наберуть найбільшого схвалення. Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці  санітарних  вимог  щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами,  проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів. Контроль за роботою їдальні здійснюється бракеражною комісією, управлінням освіти. У шкільній їдальні  наявні усі необхідні журнали (відповідно до нормативних документів з організації харчування).

Документація з перевірки якості продуктів харчування

Якість продуктів харчування перевіряли за спеціальними журналами:

  • бракеражний журнал сирої продукції, у якому фіксують дату час доставлення, кількість продукції, терміни реалі­зації продукції згідно з сертифікатом якості та меню;
  • бракеражний журнал готової продукції, у якому фіксують дату виготовлення готової продукції, фактичний вихід, меню, відмітку якості;
  • журнал здоров'я, у якому фіксують загальний стан здоров'я кухарів;
  • журнал контролю температури холодильників. Детальний опис закладання продуктів згідно з технологією пе­ревіряли за технологічною картою.

 Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

  Ретельно слідкується  за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.  

 На даний час харчоблок необхідними інвентарем забезпечений у повному обсязі. Завезено нове повноцінне якісне обладнання. Для підключення до електромережі на розгляд сесії подано лист-прохання. Дане питання розглянуто та винесено рішення щодо подання на виготовлення необхідної Стан харчтендерної документації

Стан матеріально-технічного забезпечення

  Протягом 2020/2021 навчального року школа співпрацювала з головою сільської ради до Нового року, а надалі тісно спіпрацює із старостою села, міською радою, батьками та батьківською радою школи, сільськими підприємцями. Щороку всі не байдужі до проблем школи надають посильну допомогу  в підготовці школи до нового навчального року, не став виключенням і цей навчальний рік. 

За 2020/2021 н.р. було придбано :

Двері протипожежні в щитову – 9980

Пожежний щит – 9552 грн

Технологічне обладнання їдальні – 1250 тис

Крани зливні , замки врізні,  змішувачі для умивальника – 1314 грн

Фарба – 10259 грн

Пральний порошок, чистячи та миючі засоби – 1595 грн

Лампочки, мі\усорні пакети маски, рушники паперові, туалетний папір ,рукавиці – 7316 грн

Бензокосарка – 4,5 тис грн.

БЛОК  ІI.

ЗАВДАННЯ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

        Ураховуючи проведений аналіз, колегіально обговоривши стан освітнього процесу, відповідно до міської методичної, виховної проблем педагогічний колектив Григорівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Обухівської міської ради Київської області  у новому 2021/2022 навчальному році буде  працювати над реалізацією нової педагогічної теми:«Забезпечення особистісного розвитку дитини, підвищення рівня її соціалізації та адаптації до життя у громадянському суспільстві шляхом удосконалення освітнього процесу на інноваційній основі» третій  рік .

 

ЗАВДАННЯ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК:

  1. Упровадження в закладі нових Державних стандартів початвокої та базової загальної середньої освіти.
  2. Створення  організаційних  умов для забезпечення безперервного   вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників.
  3. Формувати в учнів школи вміння навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі.
  4. Проводення  методичнихі заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей вчителіву контексті інтеграції до європейського освітнього простору, виявлення і впровадження перспективного педагогічного досвіду. Взяти участь у конкурсі «Учитель року-2022».
  5. Якісне  проведення атестації  вчителів, підвищення їх  кваліфікації.
  6. Активне залучення  вчителів до якісної підготовки учнів для участі в різноманітних конкурсах.
  7. Залучати педагогів закладу до експериментальної, дослідницької роботи, спонукати педагогів до впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес з подальшим узагальненням їх досвіду роботи на районному та обласному рівні.
  8. Застосування нестандартних форми роботи з педагогами: тренінги, семінари, круглі столи тощо.
  9. Моніторинг навчальних досягнень учнів.
  10. Активізуція роботи з обдарованими дітьми, залучичення  учнів до роботи в МАН, проведення додаткової роботу по підготовці учнів до районних олімпіад,  обласних.
  11. Виховання і соціалізація особистості, яка усві­домлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської актив­ності.
  12.  Зміцнення матеріально-технічної бази школи, про оформлення комп’ютерного класу.
  13. Профілактика злочинності серед учнів, залучення  їх до роботи в гуртках.
  14. Повне забезпечення  кадрами школи.
  15. Взаємодія школи з громадськими організаціями, підприємствами.
  16. Залучення  батьківську громадськість до вирішення нагальних питань, проблем закладу, до проведення позакласних заходів.

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАХОДИ З ВИКОНАННЯ ПРІОРІТЕТНИХ ЗАВДАНЬ ШКОЛИ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК.

Навчальна робота

- Ознайомитися та взяти до відома формулу нової школи, яка складається з 8 ключових компонентів:

  • Новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві;
  • Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно;
  • Наскрізний процес виховання, який формує цінності;
  • Децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію;
  • Педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками
  • Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм
  • Нова структура школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя
  • Справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти

- Підвищити результативність участі в предметних олімпіадах і конкурсі МАН на районному та обласному рівнях.

- Здійснювати підтримку і педагогічний  супровід  обдарованих та здібних учнів.

- Підвищити відповідальність у веденні шкільної документації з метою зниження кількості порушень.

- Налагодити систему моніторингових досліджень якості рівня навчальних досягнень учнів.

Виховна та соціальна робота

- Випускник нової школи, це:

  • Цілісна особистість, усебічно розвинена, здатна до критичного мислення
  • Патріотз активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення
  • Інноватор, здатний змінювати навколишній світ, розвивати економіку, конкурувати на ринку праці, вчитися впродовж життя

- Забезпечення безумовного виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників НВП.

- Виховання дітей у дусі любові до Батьківщини, школи.

- Продовження профілактичної роботу з правового виховання.

Методична робота

- Надання методичної, інформаційної, консультативної допомоги кожному педагогові.

- Активізація роботи педагогічних працівників щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання учнів.

- Здійснення заходів з поглиблення педагогічних знань, методології навчання, практики та методики виховання, психології, етики, формування в молодих учителів посадових умінь і навичок.

- Здійснення заходів щодо підвищення культури співробітництва педагогів різних поколінь.

- Забезпечити результативну участь вчителів у конкурсах професійної майстерності різного рівня.

- Знання 10 ключових компетентностей нової української школи:

  • Спілкування державною(і рідною у разі відмінності) мовами
  • Спілкування іноземними мовами
  • Математична грамотність
  • Компетентності в природничих науках і технологіях
  • Інформаційно-цифрова компетент­ність
  • Уміння навчатися впродовж життя
  • Соціальні і громадянські компетент­ності
  • Підприємливість
  • Загальнокультурна грамотність
  • Екологічна грамотність і здорове життя

Господарча діяльність

- Реалізовувати  загальношкільний план оновлення матеріальної бази та ремонту учбових кабінетів, коридорів закладу, спортивного залу.

- Вжити всіх необхідних заходів із забезпечення економного споживання енергоресурсів.

- Забезпечити поповнення матеріальної бази для продовження комп'ютеризації усіх діяльності школи.

Адміністративна діяльність

- Забезпечити адекватну оцінку особистого внеску кожного співробітника до результатів роботи школи.

- Забезпечення своєчаснїзвітності відділу освіти в електронному та друкованому вигляді.

- Своєчасне висвітлення інформації на шкільному сайті

Створення власної газети, буклету для подальшої популяризації закладу.

Фінансово-господарська діяльність закладу

На посаді директора школи я працюю з 15 червня 2021 року. Але маючи досвід в управлінській діяльності разом з колективом постійно  працюємо над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. 

Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією уравління  освітиОбухівської ОТГ 

Вчасно  здійснювалися бухгалтерією проплата  за спожиті школою енергоносії.   На протязі опалювального періоду школа повинна дотримуватись певних лімітів. Працівниками      централізованої бухгалтерії  Обухівської міської ради  планово проводиться інвентаризація майна школи, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає.      Завжди вчасно готується звітна документація,  матеріали    списуються  (за необхідності),  або оприбутковуються.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу.  Коридори, школи  поступово оновлюються, заплановано провести косметичні роботи усіх коридорів школи, покраска панелей та ремон коридорів будівлі старої школи. Техпрацівники, робітник по обслуговуванню приміщень та проводять побілку бардюр, дерев, приводять у належний стан клумби біля школи, скошують траву. 

Завдяки  наполегливій  роботі  допоміжного персоналу наша школа має завжди чистий. Охайний,  естетичний вигляд. 

За рахунок управління  освітиОбухівської міської ради було придбано миючі засоби та господарські товари, придбано папір та дезинфікуючі засоби. 

Думаю в подальшому наш заклад знайде можливість заробяти позабюджетні кошти для реалізації запланованих проектів.

Вся інформація про використані кошти розміщена на сайті закладу у розділі «Доступна інформація».  

 У новому навчальному році здійснити концентрацію засобів і матеріальних ресурсів для створення подальшого розвитку школи.

Зокрема, плануємо з 1 вересня 2021 року: 

  1. розширити позашкільну діяльність учнів, впровадити нові гуртки, секції, (відповідно до анкерування та запиту батьків, учнів)
  2. за потреби організувати групу продовженого дня.

Як бачимо: рік був важким, але плідним. Щиро дякую усім за допомогу, підтримку та розуміння. Разом і тільки разом рухаємося до якісної освіти. 

         Але є ще невирішені проблеми:

  1. Забезпечення якісною питною водою.
  2. Усунення недоліків з протипожежної безпеки.
  3. Ремонт харчоблоку.
  4. Ремонт внутрішніх туалетів.
  5. Ремонт коридорів старої школи, спортивного залу.
  6. Покрівля закладу.
  7. Реконструкція  футбольного поля на подвірї школи
  8. Забезпечення ноутбуками всіх навчальних кабінетів.

         Є хороші результати, які радують. Є над чим попрацювати. Тому запрошую всіх до співпраці, будемо раді будь-яким пропозиціям щодо покращення роботи закладу. 

Спасибі за допомогу.


 

Comments:
Only authorized users can leave comments.